Dowiedz się, dlaczego powstała platforma e-learning'owa Switch Music On
dla basistów.
"Tylko ludzie wystarczająco szaleni myślą, że mogą zmienić świat. I to właśnie oni go zmieniają." Początki
#SwitchMusicOn powstało na drodze rozmyślań i rozważań. Podróżując samochodem najlepiej idzie mi generowanie pomysłów. I tak podczas pewnej podróży zadałem sobie pytanie: Jak dać światu miejsce, gdzie można uczyć się z pasją, energią i z nowymi metodami pracy? I następne: Kiedy i gdzie, może młody muzyk poznać ją od kuchni? Gdzie może poznać Polskie marki sprzętu muzycznego? Gdzie oprócz szkoły muzycznej, można mieć dostęp do zaplanowanego procesu edukacyjnego? Platforma e-learning'owa! W jakim celu? Na przestrzeni lat było dużo projektów edukacji on-line w branży muzycznej, ale nie wiele ich zostało. Prędzej czy później okazuje się, że kosztuje to zbyt wiele pracy, energii oraz niestety pochłania bardzo duże nakłady finansowe. Zwłaszcza wtedy, gdy chcemy wykorzystać system edukacji ELSM, czyli E-Learning Management System. Na początku drogi z SMO wraz z Damianem Popławskim zajmowaliśmy się testami na kanale YouTube o tej samej nazwie. I tak, zabrakło funduszy na rozwój kanału na zadawalającym nas poziomie. Stąd również uruchomienie zbiórki na zrzutka.pl. Szkół oferujących kursy on-line jest sporo. Ale? Switch Music On powstaje, aby dać młodym jak i zaawansowanym muzykom jedno miejsce, w którym będą mogli korzystać z dostępu do wiedzy i budować wspólnie społeczność braci i sióstr w wierze niskich częstotliwości ;-) Skondensowana wiedza. Realizowana w przyjazny i przejrzysty sposób. Z dostępem do metod szybkiego zapamiętywania i uczenia się. Budowania umiejętności grania, ćwiczenia z instrumentem i wykorzystywania tej wiedzy w praktyce. Posiadająca możliwość sprawdzenia procesu edukacyjnego. I z dostępem do różnych basistów z Polski oferujący swoje doświadczenie i wiedzę. Przechodząc cały proces edukacyjny, krok po kroku będziesz miał/a w ręku narzędzia, które Ci pomogą. Platforma jest uzupełnieniem naszej podróży przez dźwięki, a nie ją ma zastąpić.
Zakres programów
Tematyką programów będzie szeroko pojęte basowanie, czyli gra na gitarze basowej ;-).
Zajmiemy się kursami podstawowymi, czyli jak rozpocząć przygodę z gitarą basową.
Czy rozwijaniem technik wyrazu i brzmienia jakim jest chociażby technika slap. Jaki instrument wybrać na początek basowania, jak również na co zwracać szczególną uwagę podczas planowania rozwoju.
W SMO będziemy mocno pracować nad Twoim brzmieniem. Bo to ono jest naszą cechą charakterystyczną, znakiem rozpoznawczym. Jednak, aby to zrobić, trzeba się przyłożyć do ćwiczeń i mieć dostęp do zaplanowanej wiedzy. Znasz słynne powiedzenie W. Pilichowskiego 10 lat po 10 godzin, aby zostać zawodowym muzykiem? Tak, to prawda lecz ćwiczenia bez planowanego rozwoju i pasji, mogą nie przynieść zamierzonych rezultatów. Trzeba wiedzieć, jak ćwiczyć, co ćwiczyć, po co ćwiczyć, i jak to zaplanować. Pomożemy ;-) Znaczy na razie, to ja pomogę!
Techniki twórczego i kreatywnego myślenia* są znane na szeroką skalę w biznesie, marketingu. Warsztaty z nich prowadzone są przez największe firmy na świecie dla swoich pracowników. Mają na celu wydobyć z Ciebie potencjał, który drzemie w Twoim wnętrzu. Trzeba go tylko uruchomić niczym silnik! Techniki zapamiętywania mają skrócić i uatrakcyjnić proces
uczenia się.
Rozwój platformy
Fundusz wspierania młodych
Muzyka kiedyś była formą spędzania czasu. Rodziny zasiadały do wspólnego obiadu czy też kolacji. Następnie grali na gitarach, pianinie i śpiewali. Muzyka łączy pokolenia i uspokaja duszę. Dziś w pędzącym świecie "mało jest czasu" na tego typu hobby czy pasję. A szkoda!
Bo muzyka ma leczniczą moc, zwłaszcza wtedy, gdy sami ją gramy. Przez to, dziś granie na instrumencie stało się elitarne. I zupełnie nie potrzebnie.
Moją drugą gitarą była podróbka Fender'a typu jazz bass, którą zakupiłem w Anglii. O pierwszej nawet nie chcę mówić ;-) Nie pochodzę z bogatej rodziny. Jak w każdym domu były problemy różnego rodzaju. Mama nauczyła mnie m.in. sięgać po marzenia, realizować jej i mieć otwartą głowę - przede wszystkim na drugiego człowieka. Zakup instrumentu, chociaż mama i tata bardzo chcieli, był formą fanaberii w tamtym czasie. Dlatego też, wyjechałem do Anglii, aby móc go sobie kupić. I co z tą historią?
Moje doświadczenia życiowe i doświadczenie zawodowe sprawiły, że w budowaniu projektu Switch Music On postanowiłem utworzyć Fundusz wspierania młodych i zdolnych twórców. Wiele uzdolnionych dzieci czy też młodzieży, nie może sobie pozwolić np. na zakup dobrego instrumentu. Wiem jak to potrafi zniechęcić szybko do działań i rozwijania pasji. Dlatego pragnę poinformować Ciebie, że 10% dochodu powstałego z Switch Music On przeznaczę na wspieranie tych osób w formie: zakupu instrumentu, lekcji, stypendiów czy nawet w nagraniu płyty.
Trzeba sobie pomagać! Trzeba inspirować zamiast gasić hejtem.
Master Class
W ramach projektu pragnę dać Ci możliwość poznania polskich znakomitych basistów!
Owszem, powiesz że możesz ich poznać. I masz rację. A co powiesz, na kilka pełnych programów z ich udziałem? Wyobrażasz sobie lekcję w której zaprosiłeś do swojego domu np. Marcusa Millera? (na razie nie mogę napisać i zdradzić Ci kto by był w tym programie).
Master Class tworzę dlatego, aby to była platforma z której może skorzystać każdy muzyk. Doświadczony i ten na początku drogi. Chcę również dać Ci możliwość, aby inni basiści mogli
w pełnej formie zaprezentować swoje metody pracy z instrumentem.
YouTube jest super pod względem wrzucania i wyszukiwania różnych materiałów, ma natomiast jeden minus. Publikujemy coś wtedy, gdy mamy na to czas i możliwości. Świadomy proces edukacyjny nie może odbywać się przypadkowo. Proces kształcenia jest systematycznym, planowym, zamierzonym i długotrwałym zbiorem ściśle ze sobą powiązanych dydaktycznych czynności nauczyciela i czynności uczniów. Może być inicjowany przez nauczyciela jak
i przez ucznia. Nie zabraknie różnego rodzaju materiałów i lekcji. Nie zabraknie pracy w sekcji rytmicznej i zespole. Będzie tu każdy rodzaj muzyki i stylistyki. Jest to miejsce dla Ciebie!
*rozwinę to zagadnienie w oddzielnym artykule
Czy wyobrażasz już sobie co to za miejsce? Ja już tak!
Pozdrawiam
B.
Comments